Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği

Ankara Burun Estetiği

Burun Estetiği

En sık yaptığım ameliyatlardan birisi de burun estetiği ameliyatıdır. İnsanların %85’inde burunda şekil bozukluğu mevcut ve buna çoğunlukla burundan nefes almada güçlük de eşlik ediyor. Şekil bozukluğu hastanın özgüvenini etkilerken, nefes alma güçlüğü ise günlük hayatındaki performansında ve yaşam kalitesinde belirleyici olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ile hem şekil bozukluğunu düzeltip hem de nefes alma problemlerini ortadan kaldırdığımız rinoplasti operasyonu kendi pratiğimde planlama ile başlamaktadır. Hastamıza ilk ziyaretinde uyguladığımız dünyanın en gelişmiş 3 boyutlu simülasyon sistemi ile ameliyat sonrası için hastamızın beklentilerini 3 boyutlu görüntüsü üzerinden kendisine gösterme şansımız olup beklentilerini doğrudan yüzüne uyarlayabilmekteyiz.

Planlama sonrası operasyon günü, günübirlik bir süreçte, ameliyat öncesi rutin tetkik ve konsültasyonları sadece bir buçuk saat süren burun ameliyatını ve taburcu prosedürlerini peşpeşe çözümleyebiliyoruz. Hastalarımızın en büyük korkusu olan ameliyat sonrası ağrı için ise tamamen ağrısız bir süreç sözü verebiliyoruz. Nefes alma problemi olan hastalarımız için ise yine kaygı duydukları tampon gibi can sıkıcı uygulamalar bulunmamaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Aynı gün ağrısız şekilde evine uğurladığımız hastamızın ameliyat sonrası hemen günlük hayatına dönmesini sağlıyoruz. Bir haftalık bir atel sürecinden sonra tüm teferruatlar ortadan kalkmakta ve sonrasında olası ödemin azalıp geçmesi ise yaklaşık birkaç ay sürmektedir.

Genellikle genel anestezi altında ve prosedürün büyüklüğüne göre açık ya da kapalı yaklaşım tercih ettiğim burun estetiği ameliyattında özellikle burun kemiklerini şekillendirirken uyguladığım kendime ait keski ve çekiç kullanmadan yaptığım manuel baskıyla yaş ağaç kırığı oluşturduğum yöntemle sonucun daha doğal olmasını ve morarma riskinin azalmasını da sağlamaktayım.

Özetle yaptığımız burun estetiği operasyonu ile günübirlik ve ağrısız bir süreçle günlük hayatı aksatmadan iş hayatında maksimum bir haftalık bir molayla, hem kozmetik hem fonksiyonel açıdan verimli bir burna sahip olma şansımız var. Ertelemeyin derim.