Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Estetik

Genital Estetik, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Genital bölgenin kozmetik ve fonksiyonel sıkıntılarının da bir kısmıyla plastik cerrahi meşgul olmaktadır. Bölgedeki unsurların ideal boyut ve oranlarda olması bireyin özgüvenini arttırmakta ve daha özgür bir cinsel yaşam sürdürmesine katkıda bulunmaktadır.

Bölgenin kozmetik sıkıntıları arasında en çok karşımıza çıkan problem küçük dudakların aşağıya sarkacak kadar büyük ve uzun olmasıdır. Bu durum hastayı hem kozmetik olarak rahatsız edebilmekte, hem yaşam konforunu bozmakta, hem de hijyenik açıdan rahatsızlıklar yaratabilmektedir. Lokal anestezi altında basit bir cerrahi müdahale ile fazlalığı oluşturan kısım çıkartılarak sorun kolaylıkla çözülebilmekte, kısa bir yara bakım sürecinin ardından hasta günlük hayatına ve cinsel aktivitesine hızla dönebilmektedir. Üstelik yöntem bölgenin en önemli özelliği olan duyarlılığını azaltmamakla birlikte ilişki sırasında olası ağrı gibi sıkıntıları da ortadan kaldırmaktadır.

Görsel açıdan hastayı rahatsız edebilecek bir diğer husus da kimi zaman görülebilen büyük dudakların ince ve zayıf olmasıdır. Bu durumda da basit denilebilecek bir müdahale ile bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak sorun ortadan kaldırılabilmektedir.

Özellikle normal yolla doğum yapmış hastalarda karşımıza çıkan bir diğer fonksiyonel rahatsızlık da vajinal genişlemedir. Durum çiftlerin ilişki sırasında duyarlılıklarını azaltarak her iki tarafı da olumsuz etkileyebilmektedir. Vajen daraltma olarak adlandırılan yöntemde vajinanın alt duvarlarına uygulanan cerrahi prosedür organı ideal genişliğine kavuşturmakta son derece başarılıdır. İşlem sonrası bir süre cinsel ilişkinin kısıtlanması, operasyon bölgesinin korunması açısından elzemken bu süre sonrasında daha mutlu bir cinsel hayat hastayı ve partnerini beklemektedir.

Yeni Blog Yazıları