Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İz Giderme

İz Giderme, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

İz giderme sorunu günümüzde plastik cerrahiden beklentilerin en yüksek olduğu ancak hastaların olağandışı beklentilerini pek de tatmin edemeyen bir argümandır. İnsanların büyük çoğunluğu günümüz teknolojisi ile hala nasıl birtakım izlerin yok edilemediğini anlamakta güçlük çekmektedir. Maalesef ki teknoloji ne kadar ileri olsa da bir bölgeye cerrahi uygulayıp iz bırakmamak ya da travma, yanık vb. gibi durumlardan kaynaklı izleri tam olarak yok etmek mümkün olamamaktadır.

Yara İzi Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Mevcut izlere yaklaşım ancak izi belirsizleştirme, küçültme, yerini değiştirerek saklama, kıl ekimi vb. İle kamufle etme gibi yöntemlerle yönetilmektedir. Yüz bölgesinde daha çok sivilce ve travmatik kesi izleri, uzuvlarda ise daha çok travmatik kesi (Kendine zarar verme başta olmak üzere) ve yanık izlerine rastlanmaktadır.

Yanık ve kesi izlerine izi çevresinden çıkarıp cerrahi olarak daraltma veya dermabrazyon denilen derinin yüzeysel tabakalarının mekanik olarak soyulması ile yaklaşılabilir. Yüz bölgesinde sıklıkla rastlanan sivilce izlerine ise dermabrazyon yöntemi en iyi çözümü sağlar. Deri üzerindeki iz kaynaklı girinti çıkıntıları ortadan kaldırarak zeminin pürüzsüz olması hedeflenir. Bölgeye göre, lokal ya da genel anesteziyle uygulanabilen işlemde oluşan yaranın, travmatik yüzülmeler ya da yanık iyileşmesine benzer mekanizmalarla kendiliğinden iyileşmesi beklenir.

Bu yöntemlerle aynı zamanda lazerle silme işleminin uygun olmadığı istenmeyen dövmeler ve doğumsal büyük benler de tedavi edilebilmektedir.

Yeni Blog Yazıları