Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Silikonu Ameliyatı

Meme Silikonu Ameliyatı, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Meme Silikonu Ameliyatı

Meme silikonu ameliyatı sonrası oluşabilecek iki adet önemli komplikasyon bulunmaktadır. Bu konularla ilgili sorular zaten hastalar tarafından ameliyat öncesinde sıklıkla dile getirilmekte ancak bu problemlerin çok sık yaşanmadığı ve hastanın hayatında çok önemli problemlere sebep olmadığı izah edilmektedir.

Meme büyütme ameliyatımızda olduğu gibi konuyla ilgili en sık sorulan soru ameliyat sonrası kapsül kontraktürü problemidir. Kapsül oluşumu her ne kadar hastalar arasında esas problem olarak bilinse de bu durum protez ameliyatı sonrası zaten rutin olarak gözlemlenen bir süreçtir. Asıl problem rutin olarak oluşan kapsülün zaman içinde şekil bozukluğuna uğrayarak büzülmesi yani kontrakte olmasıdır.

Bu soru özellikle geçmişte sıklıkla kullanılan pürüzsüz yüzeyli protezlerde daha sık görülmekte olup günümüzde bizim rutin olarak kullandığımız pürüzlü yüzeyli protezlerde nadiren görülmektedir. Hatta şu anda rutin olarak kullandığımız protezler mikro pürüzlere sahip olup komplikasyon riski en düşük malzemelerdir.

Görülebilecek ikinci önemli komplikasyon ise rippling de denilen protezin üzerindeki kırışıklıkların cilt üzerinde belli olması durumudur. Bu durum kas üstüne yerleştirilen protezlerde ve hastanın cilt altı yağ dokusunun zayıf olması durumlarında daha sık görülmektedir. Bu yüzden uygun olduğu durumlarda genellikle kas altı protez uygulaması tercih edilmektedir.

Yeni Blog Yazıları