Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak ve Baldır Protezi

Bacak ve Baldır Protezi, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

“O” bacak olarak da nitelenen diz altı-bilek üstü kısımların birbirinden ayrık olması durumu özellikle kadınların çokça dert ettiği kozmetik görünüm sorunlarındandır. Bu yüzden bacaklarının iyi görünmediğini düşünerek hiç etek ya da şort giyemeyen bir kitle mevcuttur. Bir deformite olmasa da yapısal farklılık olarak niteleyebileceğimiz bu sorunun çözümü o bölge için üretilmiş çeşitli ebatlardaki silikon protez uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Baldır Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genel anestezi altında diz iç alt kısımlarından açılan küçük kesilerden bölgeye yerleştirilen baldır protezleri kalıcı olarak bölgede çıkıntı oluşturarak bacakların o bölgesini daha estetik bir görüntüye kavuşturur. Bu işlemle birlikte protezin ulaşamadığı bölgelere yağ enjeksiyonu da faydalı olabilir. Üstelik yağların kozmetik olarak sorun teşkil ettiği bölgelerden alınması bir taşla iki kuş vurulmasını sağlar.

Ameliyat sonrası izler dizin iç-alt kısmına gizlendiği için günlük hayatta karşımıza çıkmaz. Birkaç haftalık korse kullanımı ameliyat sonrası gerekli bakımı sağlar. Ancak bölge sürekli olarak yük taşıdığı için ödemin tamamen geçme süresi vücudun diğer bölgelerine göre daha uzundur.

Yeni Blog Yazıları