Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Lazer Liposuction

En sık yaptığımız ameliyatlardan biri de lazer liposuction. Günümüzde lazerin etkisi ile artık ameliyatlarımız daha teknolojik hale geldi. daha önce yapılan liposuction işlemlerine nazaran lazer işlemi hem daha performanslı ya eritme konusunda hem de ameliyat sonrasında deri sıkılaşmasını çok daha iyi sağlayabilmekte. Genellikle küçük bölgeler hariç hastalarımızı genel anestezi altında amaliyat ediyoruz.

Hedef bölge olarakta hastalarımıza baştan ayağa gıdı bölgesi, kol altları, meme kenarları, karın bölgesi, bel bölgesi, her iki uyluk içi, basen ve diz içi bölgesi, kalça bölgesi şekillendirmede lazer liposuctionı rahatlıkla kullanabiliyoruz. Tamamen işsiz bir amaliyat. Sadece işlem yapacağımız bölgelere küçük delikler açıyoruz. O deliklerden önce lazer ile gidip yağlar erittikten sonra da suction işlemini gerçekleştiriyoruz. Suction işleminden sonrada tekrar lazer ile girip deri sıkılaşma işlemini gerçekleştiriyoruz. Aynı anda hastalarımızın tüm bu bölgeleri bir arada da yapma şansımız olabiliyor.

Ameliyatı hastamıza korse giydirerek tamamlıyoruz. Bölgesine göre karın korsesi, bacak korsesi, kol korsesi hastamızın üzerinde oluyor ameliyattan çıktığında. Genellikle saydığım bu işlemlerin tamamını bir arada yapmadıysak hastamız aynı gün evinde oluyor. Eğer tamamını bir arada yaptıysakta en fazla bir gecelik yatış süresi bekliyor hastalarımızı. Ameliyat sonrasında hastalarımız korseleri ile taburcu oluyor. 3. günden itibaren banyo yapabilir hale geliyorlar. Sonrasında da bir miktar ödemli görüyoruz ameliyat ettiğimiz bölgeleri ama ameliyattan bir kaç hafta sonra tamamen azalıyor ve hastalarımız daha ince bele, daha ince bacaklara ve kollara sahip olabiliyor.

Genellikle hastalarımızın bir kısmının iddiası ‘ben bu kiloları diyet ile ya da spor ile verebilirim’ şeklinde oluyor ama bizim uygulamamız tamamen farklı. Bizim vücuttan uzaklaştırdığımız yağlar ameliyat sonrasında tekrar aynı yerlere depolanamayacak hale geliyor. Spor sonrasında ya da diyet sonrasında yağ kitlesi hacimsel olarak küçüldüğü sayı olarak azalmadığı için yap hücreleri hastalarımız tekrar kilo alabilmekte. Ancak biz lazer liposuction işlemi ile hastalarımızın yağ hücrelerinin sayısını azalttığımız için aynı bölgeler tekrar yağ depolama eğiliminde kalmamaktalar. Dolayısı ile hastalarımızın ameliyat ettiğimiz bölgeleri ömür boyu ince kalacaktır.

https://www.onurkanidaci.com/ankara-lazer-liposuction/

Yeni Blog Yazıları