Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Yanak Estetiği (Bişektomi), 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Ankara Yanak Estetiği

Yüzün büyük bir kısmını kaplayarak ilk bakışta dikkat çeken bölgelerin başında yanaklar gelmektedir. Yanağın üst kısımlarını meydana getiren elmacık kemikleri bölgesinin silikliği her yaş grubundaki hastalar için sorun teşkil ederken, yaşlanmayla oluşan sarkmış görünüm ise bu bölgenin daha ileriki yaşlarda ortaya çıkan problemidir. Alt yanak bölgesinin durumu ise genel yüz yapısı dışında kilo alıp vermeden de etkilenebilen ve dönemin trendlerine göre beklentilerin değiştiği bir bölgedir.

Bu husustaki yeni trendler daha çekici bir görünüme sahip olduğu kabul edilen; çıkık elmacık kemiği bölgesi, hemen altında kulak önünden başlayıp dudak kenarına uzanan daha çukur bir alt yanak hattı en altta ise çıkıntılı bir çene kavsinden ibarettir.

Elmacık kemiği bölgesinin daha çıkıntılı hale getirilmesi için orta yüz germe veya dolgu uygulamaları gibi yöntemler uygulanırken, alt yanak bölgesinin sığlaştırılması işlemi bişektomi adı verilen bölgedeki cilt altı yağ dokusunun azaltılması yöntemiyle sağlanabilmektedir.

Sedasyon anestezisinin yeterli olduğu şartlar altında ağız içinden açılan küçük bir delikten girilerek alt yanak bölgesindeki yağ dokuları uzaklaştırılarak azaltılmakta, aynı gün birkaç öneriyle taburcu edilen hastanın hemen günlük hayatına dönmesi hedeflenmektedir.

Herhangi bir izle sonuçlanmayan işlemin ardından bölgedeki ödemin de azalmasıyla haftalar içinde olumlu sonuçlar ortaya çıkmakta, hastanın yanak bölgesinin incelmesiyle yüz tombul görünümden kurtulup daha oval ve daha çekici bir görünüme kavuşmaktadır.

Yeni Blog Yazıları