Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Kadın vücut proporsiyonunun en önemli üç unsurundan biri olan kalçalar, şekilleri ve büyüklükleri ile sosyal ve cinsel hayatın birçok alanında belirleyici role sahiptir. Kadınlar arasında, tüm bölgelerde olduğu gibi yapısal farklılıklar göstermekle beraber vücut ağırlık değişimleri ve yaşlanma gibi sebeplerle de bir takım deformasyonlar görülebilmektedir. Oluşan değişiklikler ya da var olan memnuniyetsizlikler, hastaların kalçam çok düz ya da çok sarkık şeklinde ifadeleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Genellikle hep var olan, kalçanın projeksiyonunda yetersizlik yani düzlük durumu kalça protezi işlemi ile kalıcı olarak çözülebilmektedir. İki kalça arası bölgeden girilerek gerçekleştirilen işlemde planlanan bölgeye, özel olarak o bölge için tasarlanmış, hastanın beklentisine ve vücut tipine göre büyüklüğüne karar verilen silikon protezler uygulanmaktadır.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Total büyütmede çok yeri olmasa da kontur düzeltme gerektiren durumlarda verimli olan yağ enjeksiyonu yöntemi de bölgeye uygulanabilecek cerrahi işlemler arasındadır.

Hastanın yağ alınabilecek herhangi bir bölgesinden liposuction yöntemiyle alınan yağ dokular kalçanın planlanan bölgesine küçük bir delikten enjekte edilmekte böylece kontur bozukluğu kolayca giderilmektedir. Karın, bacak gibi bölgelerinde zaten yağ fazlalığı olup da bunlardan kurtulmak isteyen hastalarda bir taşla iki kuş vurarak çıkan yağları bu yolla değerlendirmek de oldukça mantıklıdır.

Lazer liposuctionun bölgedeki bir diğer kullanım alanı da kalça bacak arası geçiş hattının silik olduğu ya da zamanla silindiği hastalarda bu hattı, içinden yağ alarak belirginleştirmek olabilir. Kalça çıkıntısının alt hizasına uygulanan bu inceltme işlemi kalça büyümemiş olsa dahi göreceli olarak kalçayı daha çıkıntılı ve yuvarlak görünümlü kılar.

Operasyon sonrası bir süre korse kullanımı ve yara bakımı ile nekahat dönemi kolayca atlatılır ve hasta yeni duruşuyla göz doldurur.

Yeni Blog Yazıları