Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burunda Şekil Bozukluğu

Burunda Şekil Bozukluğu, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Burunda Şekil Bozukluğu

İnsanların yaklaşık %85 inin burunlarında az ya da çok şekil bozukluğu mevcuttur. Bu oran nefes almada güçlük şikayetine gelince yaklaşık %60 lara geriler. Günümüzde burun estetiği ve fonksiyonel cerrahisi ameliyatları altın çağını yaşamaktadır.

Bunun en önemli sebebi de sosyal medyada her gün paylaşılan özçekim fotoğraflarıdır. İnsanlar sosyal medyada güzel olarak nitelenen burunları gördükçe kendi burunlarına da odaklanarak daha iyisini elde etme çabasına girerler. Bu uğraşta çoğu zaman da haklıdırlar. Bizim işimizde önemli olan nokta hastaların kendisiyle barışık ve mutlu olmaları olduğu için her zaman daha güzelinin daha iyisinin olduğu düşünülür. Kendi pratiğimizde de burun cerrahisi son derece pratik ve kolay çözülebilir durumda olduğu için bizim de en sık yaptığımız ameliyatlar arasındadır.İlk kez ameliyat olacak hastalarda süreç bir bir buçuk saat arasında değişmekle beraber hastaların gece hastanede yatmasına dahi gerek kalmamaktadır.

Burunda Şekil Bozukluğu Tedavisi

Sürecimiz tamamen ağrısızdır, göz çevresinde ufak tefek morluklar olma ihtimali olsa da bunlar en fazla bir hafta içinde tamamen geçmektedir. Günümüzde üç boyutlu görüntüleme teknolojisinin de gelişmesiyle hastalarımızın ameliyat sonrası beklentilerini, ameliyattan önce, şu anki hali ile karşılaştırmalı olarak önlerine koyabilmekteyiz. Bu doğrultuda hastalarımıza ideal ve yüzlerine uygun bir burun şekli sunulduktan sonra onların beklentilerine göre simülasyon üzerinde değişiklikler yaparak ameliyat sonrası beklentilerini tam olarak karşılayabilmekteyiz.

Burnun fonksiyonel cerrahisinde ise hava yolunun açıklığını oluşturan bütün etmenleri düzeltip hastanın ameliyattan sonra burnundan konforlu bir şekilde nefes alıp vermesini sağlamaktayız. Bütün bunlar bir arada yapıldığı vakit hastanın hayatının geri kalanında kendini daha iyi hissedeceği ve daha konforlu olacağı bir sonuç vaad edebilmekteyiz. Tüm bu veriler doğrultusunda burun estetiği ve fonksiyonel cerrahisinin son derece rahat ve ağrısız bir süreç ile tüm yaş grubundaki hastalara rahatlıkla uygulanabileceği ve hastaların hayatlarının geri kalanında çok daha öz güvenli ve konforlu olacağı şekilde etkileri olacağını söyleyebiliriz.

Burun Estetiği <— hakkında bilgi için tıklayın

Yeni Blog Yazıları