Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın germe ameliyatı ağrılı mı?

Karın germe ameliyatı ağrılı mı?, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mı?

Daha önceleri karın germe ameliyatı yapmak için hastaların fazla kilolarını vermesi beklenip sarkması son halini aldığında operasyon planlanırken, bugün bizim pratiğimizde lazer liposuction yardımı ile, hastanın kilo vermesi beklenmeden aynı seansta liposuction ile tüm karın inceltilip aynı anda sarkan kısım da çıkarılabilmektedir.

Ameliyat öncesi planlama ve rutin tetkiklerin ardından genel anestezi ile öncelikle liposuction uygulanıp hastanın belki de uğraşsa bile hiç kurtulamayacağı yağları alınmakta sonrasında sezaryen iziyle aynı seviyeden ancak daha uzun açılan kesiden girilerek karın derisindeki fazlalıklar göbek deliğinin bir miktar yukarısından itibaren çıkarılabilmektedir.

Aynı zamanda karın kasları da orta hatta birbirine yaklaştırılıp dikilerek karın duvarı sıkılaştırılır ve göbek deliği de güzel bir forma kavuşturulup küçültülür. İki adet dren yerleştirilip kesi kapatıldıktan sonra hastaya korse uygulanır ve iki saatlik operasyon tamamlanmış olur. Hasta ilk üç gün ayağa kalktığında bir miktar öne eğik yürür, üçüncü günden itibaren dik yürüyebilir.

Drenler üçüncü ya da altıncı günde ağrısız olarak çekilir. Yine üçüncü günden itibaren hasta banyo yapabilir ve korseyi üç hafta kullanması istenir. İşlem sonrasında ağrıdan çok, özellikle ilk üç gün gerginlik ön plandadır. Hastalarımız işlemin ağrısını sezaryen ile karşılaştırdığında çok daha hafif geçtiğini daha ağrısız olduğunu vurgulamaktadır. İki haftalık yara iyileşme süresi ardından iz bakımına başlanır ve çamaşır altında kalan izin zamanla silikleşmesi beklenir.

https://www.onurkanidaci.com/karin-germe/

Yeni Blog Yazıları