Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kırmadan Burun Estetiği

Kırmadan Burun Estetiği, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Burun estetiği ameliyatlarımızda da bir süredir konvansiyonel yöntemler yerine teknolojik unsurlar kullanmaya başladık. Bunların en önemlisi burun kemiklerini şekillendirmek için kullandığımız piezo yöntemi. Piezo yönteminde kırıcı ve kesici aletlerin yerine diğer dokulara zarar vermeden sadece kemiğe şekil veren ultrasonik ses dalgaları kullanılmaktadır.

Diğer burun estetiği ameliyatlarında kullanılan keski ve diğer kırıcı aletler yerine kemik üzerinde daha düzgün bir kesim yapan ultrasonik ses frekansı sayesinde burna daha düzgün şekil verilmesini sağlar. Ayrıca oluşabilecek kanamayı da en aza indirdiği için morarma oranı da düşer. Dolayısıyla bu sayede yaptığımız ameliyatlarda ameliyat sonrası ağrı hiç olmamakta, şişlik şikayetleri de en aza inmektedir.

Günümüzde Burun Estetiği Ameliyatı

Burun ameliyatı günümüzde plastik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından birisidir. Bir takım başka anabilim dalları da burun estetiğini yapmaya heveslense de temelde adı üstünde mevzu…

Crisalix ile Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Daha önce hastamız bir ameliyat olmuştu yaklaşık iki sene kadar önce sonrasında biz hastamızı bir sene önce ameliyat ettik tekrardan. Ameliyat öncesi deforme bir burnu vardı ondan sonra hastanın…

Diş teli varken burun estetiği ameliyatı…

Diş teli olan hastalarımıza rahatlıkla rinoplasti uyguluyoruz. Buna benzer sorular duyuyoruz, hastalarımız çekinmeden sorularını bize sorabilir, bizde memnuniyetle cevap veririz.

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkek burnu temel özellikleri bakımından kadın burnundan çok farklıdır. Dolayısıyla estetik ve fonksiyonel burun ameliyatlarında da erkek burnu üzerinde çalışılırken norm ve ideallere farklı yaklaşılır. Ameliyat öncesi simülasyon…

Kırmadan yapılan kapalı burun estetiğinde; çekiç ve benzeri kesici aletler kullanılmadan burun kemeri alınabilir.

Kırmadan burun estetiği operasyonunda, normal burun estetiğinde kullanılan çekiç ve benzeri aletler kullanılmadan burun kemeri alınmaktadır.

Normal burun estetiğinde kullanılan aletler kullanılmadığından dolayı istemsizce olan çatlama ve kırıklar oluşabiliyordu. Kırma işlemi yapmadan mikromotor yöntemiyle kontrolsüz kırık ve çatlak oluşmasının önüne geçebiliyoruz. Burun bölgesinin her noktasını net bir şekilde görüntülenmesi için de video endoskopi yardımıyla işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Video endoskopide kullanılan 3 boyutlu kamera çözünürlüğü yardımı ve mikromotor ile gerçekleşen ameliyatlarda çok başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Burun estetiğinde çok milimetrik değişikliklerin bile büyük fark yarattığını göz önünde bulundurursak, 3 boyutlu kamera çözünürlüğü yardımı ve mikromotor ile gerçekleşen ameliyatta başarılı sonuçlar alınabiliyor. Açık burun estetiği operasyonunda kullanıldığı gibi çekiç ve benzer aletler kullanılmıyor video endoskopi ve mikromotor yardımıyla tüm işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İstenen şekil burun kemiğine kolay bir şekilde verilebiliyor, istemsiz ve kontrolsüz oluşan kırıklarında önüne geçmiş oluyoruz.

Ödem, morluk ve kanamalar da açık burun estetiğine istinaden kapalı burun estetiğinde minimize edilmektedir. Her ne kadar kırmadan burun estetiği telafuz edildiğinde ameliyatsız gibi bir anlam taşısa da cerrahi bir işlemdir.

Yeni Blog Yazıları