Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Liposuction İşlemi

Lazer Liposuction İşlemi, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Lazer liposuction işlemi aşırı kilolu olmayan veya makul ortalama kilolu olan kişilerde inatçı yağ belirli lokalize alanlara sahip sağlıklı insanlar için en iyisidir. Bölgesel yağlanma için genel de kolları, kalça, üst kollar, sırt iç dizler ve tabii ki karın gibi bölgelerde lazer liposuction yapılmaktadır.

Lazer liposuction sağlık sorunları olan kişiler için özel önlemler gerekebilir. Bunun için bu estetik işlemini yapan cerrah tarafından ön görüşme yapılması gereklidir. Lazer Lipo prosedürü bir tedavi odasında steril koşullar altında gerçekleştirilir. Tedavi edilecek alan öncelikle bu işlemi yapacak olan deneyimli cerrah tarafından işaretlenir. Çıkarılacak yağ alanı lokal anestezi solüsyonu ile infiltre edilir. Lazer liposuction işleminde küçük bir kesi ile cildin altına ve doğrudan yağa sokulur. Lazer ışını daha sonra yavaş yavaş ve metodik olarak ilgili bölgeye yönlendirilir ve yağ hücrelerine yönlendirilir. Lazerden gelen enerji ve ısı, çevredeki dokular üzerinde zararlı bir etki yaratmadan yağ hücrelerini yok eder.

Yağ hücrelerini yok etmenin yanı sıra lazerden gelen ısı kolajen stimülasyonu ve yeni kollajen üretimi yoluyla cildi sıkılaştırır. Vücudunuz bu sıvılaştırılmış yağ emer ve sonunda oldukça doğal vücudun doğal metabolizma yoluyla salgılar. Tedavi edilen bölgeye bağlı olarak prosedür genellikle yaklaşık bir saat sürer. Genellikle çok az kanama morarma veya şişme vardır. Lazer liposuction işleminden kısa bir süre sonra normal aktiviteye geri dönmek mümkündür. Lazer Liposuction inatçı sorun alanları ortadan kaldırmak için idealdir. Genel sonuçlar tedavi edilecek bölgedeki yağ miktarına bağlıdır. Ancak iyileştirmeler genellikle tedavinin yaklaşık altı haftasında görülür ve tedaviden sonra dört aya kadar kademeli olarak iyileşmeye devam eder.

Yeni Blog Yazıları