Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Daha önce başarısız burun ameliyatı geçirmiş ya da şekil bozukluğu için olmasa da nefes alma sorunları için burun ameliyatı olmuş hastaların, bazen tekrar nefes alamama bazen de şekil bozuklukları sebebiyle tekrar ameliyat olmaları gerekebilir. Gerçekleştirilen bu ikinci, üçüncü ya da sonraki ameliyatlara revizyon ameliyatı demekteyiz.

Daha önce ameliyat olmamış bir burunla çalışmak dahi had safhada özen ve deneyim isterken daha önce ameliyat olmuş bir burunla uğraşmak çok daha zordur. Gerekli düzeltmeleri yapmak şöyle dursun daha burnu açarken bile pek çok zorluk ve risk bizi beklemektedir. Dolayısıyla düzeltme ameliyatları planlanırken hedefe yönelik yaklaşımla nokta atışı şeklinde düzeltimler daha mantıklı görünmektedir. Ameliyat esnasında eğer gerekli görülürse destek doku elde etmek amacıyla kulaktan ya da kaburga kıkırdağından parça almak icabedebilir. Ameliyat sayısı arttıkça girilen risk artar ve işlem süresi de bir miktar uzar.

Dolayısıyla revizyon ameliyatı olmak için iyi düşünüp beklentiyi karşılayacak çapta mantıklı yaklaşımlar planlanması hem hasta hem hekim açısından çok daha hayırlı olacaktır.

Burun estetiği hakkında detaylı bilgi için; Burun Estetiği

Yeni Blog Yazıları