Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ben Tedavisi

Ben Tedavisi, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Ben Tedavisi işleminde kozmetik olduğu kadar sağlık açısından da risk arz eden oluşumlardır. Kansere dönüşüm potansiyeli taşıyabildiklerinden dolayı mutlaka uzmanlar tarafından değerlendirilip gerekirse mutlaka çıkarılmalıdırlar. Çıkartılmalarıyla ilgili kısıtlayıcı faktörler mevcutsa da mutlaka düzenli olarak görülmeli, yapısında herhangi bir değişiklik görülürse de çıkarma prosedürü yeniden gündeme alınmalıdır. Çıkarılan ben taşıyabileceği potansiyel risk açısından mutlaka patolojik değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. Nevüs natürü taşıyan deri lezyonları asla alındıktan sonra tanısız bırakılmamalıdır. Çoğu durumda hastaların daha kolay ve izsiz olarak sonuçlanabileceğini düşündüğü lazer vb. unsurlarla ben yakma işlemi, materyalin patolojik olarak değerlendirilme şansını ortadan kaldırdığı için çok uygun değildir.

Alınan yerde benin çapı kadar minik çizgi şeklinde izler oluşur ancak zamanla çokça belirsiz hale gelir. Uygun zamanda dikişlerin alınması ve iz azaltıcı kremlerin kullanılması ile sonuçlar her zaman yüz güldürücüdür. Kanser potansiyeli taşıyan benler ileri tetkik ve tedaviye yönlendirilmelidir.
Özellikle güneşe sıkça maruz kalan bölgelerdekiler ile vücut üzerinde bir şekilde kronik travmaya maruz kalan benler (Tarak, çamaşır sürtmesi, kaşıma vb.) hususunda ekstra dikkatli olunmalıdır. Bu tür durumlar hem hastanın yaşam konforunu bozar hem de benlerin kötü huylu lezyonlara dönüşme potansiyelini tetikleyebilir.

Yeni Blog Yazıları