Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botulinum Toksin Uygulaması

Botulinum Toksin Uygulaması, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Botulinum Toksin Uygulaması

Anesteziye gerek kalmadan yaptığımız en sık uygulamalar dolgu ve botulinum toksin uygulamaları. Bu uygulamaları klinik şartlarda lokal anestezik krem uygulayarak rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Bu uygulamalar küçük dokunuşlarla hastalarımızın daha genç ve daha mutlu hissetmelerini ve öyle görünmelerini sağlıyor.

Botulinum toksini daha ziyade göz çevresi bölgelerine uyguluyoruz. Kaş arası alın ve kazayağı bölgelerine uyguladığımız botulinum toksini ile genç yaştan itibaren hastalarımızın kırışıklıklarının daha geç oturmasını kırışıklıkları varsa da bunların daha az belli olmasını hatta yok olmalarını sağlayabiliyoruz.

Botulinum Toksin uygulaması için başvuran hastamıza önce bir planlama yapıyoruz. Hangi bölgelerine ne kadar doğru uygulamamız gerektiğini planladıktan sonra lokal anestezik krem ile yaklaşık 5 dakika süren bir uygulama ile minik minik enjeksiyonlar ile uygulamamızı sonlandırıyoruz. Arkasından hastamızın üç gün boyunca bir etki göremeyeceğini, etkinin yaklaşık 7-10 gün sonra oturacağını söyleyip hastamızı 10 gün sonra kontrole gelmek üzere kliniğimizden uğurluyoruz.

10 gün sonra kontrole gelen hastamıza da eğer ihtiyaç varsa ücretsiz tamamlamalarını gerçekleştiriyoruz. Botulinum Toksin Uygulamalarında hastalarımızın en büyük kaygıları doğal olmayan görüntülere sahip olmak. Bunlar maske yüz, mimiksiz surat gibi görüntüler.

Hastalarımıza bunların gerçekleşmeyeceğine son derece doğal gözükeceklerini hatta yakınlarının bile anlamayacağımı ama yüzlerinde daha bir gençleşme, güzelleşme gibi değişiklikleri göreceklerini rahatlıklar vaat edebiliyoruz. Botulinum toksinin oturmuş haliyle kontrole gelen hastalarımızın kaş aralarını, alın çizgilerini ve kaz ayağı çizgilerini de kontrol ettikten sonra bu bölgelerdeki kırışıklıkların ortadan kalktığını görüyoruz.

Aynı zamanda da hastalarımızın kaşlarının dış kısımlarının bir miktar yükselmesi ile daha havalı daha genç bir görünüme kavuşmalarını sağlıyoruz. Toksin uygulamalarında en sık orulan sorulardan bir tanesi de kalıcılık süresidir. Yaklaşık dört-altı ay gibi bir kalıcılık süresi olmakla beraber bu hastalarımızın bünyelerine göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Botulinum Toksini aynı zamanda terleme tedavisinde de kullanabilmekteyiz. Bunu koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı gibi bölgelere uygulayabilmekteyiz. Kısa sürecek bir uygulama ile yaklaşık dört-altı ay gibi bir süre ile bu terlemeyi ortadan kaldırma şansımız olmaktadır.

Botulinum Toksin Uygulamaları klinik ortamda gerçekleştirilen, yaklaşık 5 dakika süren, ağrısız ve sonrasında komplikasyonlara sebep olmayan uygulamalardır. Bu yüzden genç yaştan itibaren hastalarımıza hem koruyucu amaçlı hem de kırışıklıkları oluşmuşsa önlemek amacı ile bu uygulamayı rahatlıkla önerebiliyoruz.

Yeni Blog Yazıları