Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı üst göz kapağı ve alt göz kapağı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Biz bu ameliyatların hem klinik şartlarda lokal anestezi altında hem de hastane şartlarında genel anestezi altında gerçekleştirebiliyoruz. Üst göz kapağındaki fazlalıklar genellikle lokal anestezi altında planlamasından sonra bir parça çıkartarak hastanın üst göz kapağımdaki sarkmayı giderme şeklinde gerçekleştirilebiliyor.

Yaklaşık 45 dakika sürer ve iz kaygısı yaşamadığımız bir ameliyattır. Alt göz kapağı ameliyatı üst göz kapağı ameliyatına göre biraz daha komplike işler. Ameliyat süresi çok az daha uzun lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Alt kirpikleri hemen altından yapılan kesi ile hastanın alt göz kapağındaki torbalanmayı oluşturan yağ pakeleri ve deri fazlalığı ortadan kaldırılıp estetik dikiş ile kapatıldıktan sonra yine iz kaygısı taşımadan rahatlıkla hastalarımızın ameliyat sonrasında günlük hayatlarına dönebildiği bir işlemdir.

Göz çevresindeki yaşlanmayı gidermek amacıyla biz hastalarımıza bu ameliyatların ikisini bir arada da yapabilmekteyiz. Aynı zamanda üst göz kapağı ameliyatına eklenecek bir botolinum toksin uygulaması hastanın kaşının dış kısmını yükselterek ameliyatın sonuçlarına daha fazla katkıda bulunabilmektedir.

Yeni Blog Yazıları