Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karbon Peeling

Karbon Peeling, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Ankara Karbon Peeling

Cilt gençleştirme amacıyla uygulanan ve son dönemde oldukça popüler olan karbon peelıng uygulaması aslında lazer destekli yapılan cilt soyma işlemidir. Daha önce yapılan lazerle cilt soyma işlemlerine göre avantajı ise kişinin cildinde kızarıklık bırakmadan ve günlük hayatını aksatmayan konforlu bir uygulamadır.

Karbon peeling Q-Switched Nd:YAG lazer ile yapılan bir uygulamadır.Karbon peelıngde ilk olarak cilt yüzeyi temizlenir ve cilt yüzeyine karbon içerikli ürün uygulanır. Karbon partikülleri cilt üzerindeki ölü dokuya tutunurken, canlı dokular lazer enerjisinden korunmuş olur. Lazer ışınlarının odaklandığı ve ortadan kaldırdığı karbon partikülleri yanlarında ölü dokuyu da ortadan kaldırmış olur.

Karbon peeling, son yıllarda kozmetik dünyasının dikkatini çeken ve cilt gençleştirme prosedürlerine yeni bir soluk getiren; cildin gençleşmesini, yenilenmesini, cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayan bir işlemdir. Lazer teknolojisi nedeniyle cildin canlı tabakalarına hasar vermeyen bu prosedür, yaz veya kış aylarında rahatlıkla uygulanabilir.

Karbon peeling uygulaması ciltte herhangi bir kabuklanma , yanık görüntüsü veya tahriş oluşturmamaktadır. İlk uygulamadan sonra bile cildinizdeki aydınlanma ve yenilenmeyi hemen farkedebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda aktif aknelerin giderilmesine, sivilce izlerinin azalmasına ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Karbon peeling işlemi, cilt gençleştirme amacıyla yapıldığında 4 seans yeterli olurken, leke ve çil tedavisi için 8 seanslık tedavileri önermekteyiz. Seans aralıkları ise cildinizin kendini yenileme sürecine göre 7 ile 15 gün arasında değişebilmektedir.

Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve acı söz konusu değildir. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık söz konusu olabilmektedir. Yaklaşık 15-20 dakika sonra bu kızarıklık yok olmaktadır. Hemen akabinde güneş koruyucu kullanarak cildinizi UV ışınlardan korumanız yeterli olacaktır.

Yeni Blog Yazıları