Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı Sonra Gebelik

Karın Germe Ameliyatı Sonra Gebelik, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Karın germe sonrasında gebe kalınabilir mi sorusu aynı meme küçültme sonrası emzirilebilir mi sorusu gibi pek çok kadının aklını meşgul etmektedir. Karın germe ameliyatı yarattığı hiçbir değişiklikle gebeliğe engel bir durum teşkil edemez. Vücutta gebelikte oluşan değişikliklerin hiçbirisi karın germe ameliyatı sonrası baskı altında kalmaz.

Germe ameliyatıyla çıkartılan deri parçası zaten daha önceki gebelik ya da aşırı kilolar yüzünden esneyerek meydana geldiği için gerildikten sonra da tekrar esneyememesi için bir sebep yoktur. Yine karın germe ameliyatı sırasında yapılan rektus plikasyonu dediğimiz karın kaslarının orta hatta birbirine dikilmesi de gevşemiş olan karın kaslarını orta hatta toplayarak çepeçevre sıkılaşma sağlar. Bu sıkılaşma da yeni bir gebeliğe engel olamaz.

Bahsi geçen süreçte düşünülmesi gereken tek durum germe sonrası gebe kalınmasıyla tekrar gevşeme ve sarkma şikayetlerinin ortaya çıkabileceğidir. Ancak bu durumda ilk gebelik kadar deformasyon beklenmez. Dolayısıyla hiç gebelik yaşamadan dahi fazla kilolarından ve sarkmalarından kurtulmak isteyen kadınlar bu durumu kendilerine bir engel olarak görmemelidir.

Yeni Blog Yazıları