Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Karın germe ameliyatı; Karnında gebelik ya da kilo alıp verme sonrası sarkması olan hastalara sıklıkla uygulamaktayız. Bu ameliyatla göbek deliği altında kalan kısmı tamamen çıkartırken karın duvarı dediğimiz karın kaslarını da orta hatta birbirine yaklaştırıp dikerek hastanın karın çevresinin çepeçevre daralmasını sağlıyoruz. Bu ameliyatta sıklıkla mide ve bel bölgesine yapılan lazer liposuction ekleyerek karın germe ameliyatından az fayda gören bu bölgelerin de tamamen incelmesini sağlıyoru.

Lazer sayesinde uygulama yaptığımız bölgelerde hem daha performanslı yağı yıkımı sağlıyor hem de cildin sıkılaşıp sarkmasına engel oluyoruz. 1,5 saat kadar süren tüm bu işlemler hastanın bir gece hastanede yatması sonrası üç günden itibaren dik yürür pozisyonda günlük hayatına dönmesine imkan veriyor. Yapılan karın germe ameliyatı sonrası üç hafta kadar kullandığımız korse de basıncı artırarak cildin zemine yapışmasını hızlandırıyor.Ameliyat olan bölgenin son halini alması birkaç ay sürse de ameliyattan hemen sonra da ki fazlalıkların uzaklaşmış olması aşikar şekilde görünüyor. Bu tüm bu işlemler sadece kozmetik açıdan değil hastanın fonksiyonel durumu ve genel sıhhati açısından da oldukça önemlidir.

Hasta kendisini öne doğru çeken bu yükten kurtularak uzun vadede iskelet sisteminin sağlığını çok daha verimli olarak koruyabiliyor. Aynı zamanda bel çevresi yağ birikimi yapılan araştırmalara göre ömür belirleyici özelliktedir. Bu bölgedeki yağ kitlesinden kurtulmak hastalarımızın daha uzun ve sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlarken aynı bölgeye tekrar yağ depolanma ihtimalinin ortadan kalkması da spor ve diyetle olduğu gibi verilen kiloların tekrar alınmasına engel oluyor.

Yeni Blog Yazıları