Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme Ameliyatları Sonrası

Meme Büyütme Ameliyatları Sonrası, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Günübirlik süreçte gerçekleştirdiğimiz meme büyütme ameliyatları yaklaşık yarım saat sürmekte yarım saatin ardından hastaya pansuman yapılıp ameliyat sonrasında üç hafta süreyle kullanacağı özel bir sutyen giydirilmekte ve hasta odasına alındıktan yaklaşık 4 saat sonra rahatlıkla evine gidebilmektedir.

Ameliyat sonrası ilk üç gün boyunca hasta evinde her ne isterse yapabilir. Pansuman yapması gerekmez sadece bölgeyi ıslatmaması istenir. Önlem amaçlı bir antibiyotik ve ağrısı olduğunda içmesi gereken bir ağrı kesici taburcu olurken hastaya reçete edilmektedir. Meme Büyütme Ameliyatından üç gün sonra ilk kontrolüne gelen hastanın memeyi sıkan ve silikonu çevreleyen bantları çıkartılır ve genellikle meme altında bulunan üç santimetrelik kesi hattına günde iki defa olmak üzere pansuman spreyi sıkması istenir.

Yapılmakta olan meme büyütme ameliyatı üçüncü günden sonra banyo serbest bırakılır bir hafta süreyle spreyi kullanan hasta bir haftadan sonra azaltıcı kremleri kullanmaya başlar. Yine birinci haftadan sonra memenin doğal halini almasını hızlandıracak bir masaj önerilir. Bu masaj ile zaman içinde yer çekimi ile kasın ve derinin gevşemesi ile memenin doğal şeklini alma süreci ve ödemin azalması süreci hızlandırılmış olur.

Hastaların protez ameliyatından sonra en sık sordukları soru memenin üst taraflarının daha ne kadar dolgun kalacağı ve sertliğin ne zaman geçeceğidir. Genellikle bu süreç bünyeye bağlı olmakla beraber memenin son halini alması bir yıla kadar sürebilir. Bu süre zarfında meme İçindeki silikon proteze uyum sağlayacak, yumuşayacak ve hareket edebilir hale gelecektir.

Yeni Blog Yazıları