Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme (Gögüs) Küçültme Ameliyatı

Meme (Gögüs) Küçültme Ameliyatı, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatını daha ziyade orta ve ileri yaş grubu hastalara uygulasakta genç hastalarımızda aynı şekilde meme büyüklüğünden rahatsız olabilmekteler. Meme büyüklüğü hastalarımızda böyle ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı, sütyen askı izleri, meme altı pişik gibi şikayetlere sebep olmaktadır. Genellikle bu rahatsızlıklar ergenlik döneminden sonra ortaya çıkmakta bunun üzerine gebelik emzirme gibi durumlarla daha da artmaktadır.

Dolayısıyla meme küçültme ameliyatı her yaş grubuna uygulanabilmekte birlikte özellikle genç hastaların kaygıları ameliyat sonrası emzirme ve meme başı his duyusunun kaybıyla ilgilidir. Uyguladığımız yöntem süt kanallarını ve meme başı his duyusunu koruyarak genç hastalarımızı da erken yaşta meme ağırlığından kurtarabilmektedir. Ameliyat yaklaşık 2,5 saat sürmekte diren dediğimiz hortumlar uygulanmamakta ve hastalarımız aynı gün akşam taburcu olarak evlerine gidebilmektedir.

Ameliyat sonrası herhangi bir pansuman ihtiyacı olmamakta hastaya uyguladığımız sütyenle hastamız üç günü evinde sadece ilaçlarını içerek geçirebilmektedir. Üçüncü günün sonunda ilk kontrolüne gelen hastamızın pansumanına son vererek sprey pansumana geçirmekte ve üç hafta boyunca ameliyatta takılan sütyeni kullanması istenmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında meme başı hariç başka bir bölgeden dikiş alınmamaktadır. Bu ameliyatla hem hastanın meme ucu ideal seviyeye taşınmış, hem meme başı ideal büyüklüğe getirilmiş, hem de alt tarafta ağırlık yapan kitle küçültülerek aynı zamanda dikleştirme gerçekleştirip meme üst kısmında kitle imajı sağlanmaktadır.

Ameliyat sonrasında birkaç ay içinde ödemin azalması ile memenin görüntüsü son halini almaktadır. Ameliyatın ertesi gününden itibaren hastalarımız üstlerindeki sütyenle günlük hayatlarında rahatlıkla dönebilmekte üçüncü günden itibaren de banyo yapabilir hale gelmektedir. Ameliyat sonrası ağrı neredeyse hiç olmamaktadır aynı zamanda hastalara ameliyat sonrasında yapmaması gereken bir şey öğütlenmemektedir. Yaklaşık ikinci haftadan sonra yaraların iyileşmesi ile iz bakımına başlanmaktadır.

İz bakımı üç ila altı ay boyunca sürdürülmektedir.Dolayısıyla hasta adaylarımız içleri rahat şekilde ağrısız ve günübirlik bir ameliyat olduğunu bilerek rahatlıkla hayatlarının geri kalanını da kendilerini rahat ettirecek bu ameliyatı olmaya karar verebilirler.

Yeni Blog Yazıları