Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Protezi Çeşitleri

Meme Protezi Çeşitleri, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiğinde en sık yaptığımız ameliyat meme büyütme Ameliyat süresi açısından en kısa (30 dk.) işlemlerimizden birisi. Sonuç açısından ise en yüz güldürdü ü olanlarından. Bir düşünsenize yarım saat içinde hergün medyada gördüğünüz ve hayalini kurduğunuz o havalı kızların göğüslerine kavuşuyorsunuz ve tüm bu süreç sadece bir gün içinde, hastanede yatmanıza dahi gerek kalmadan gerçekleşiyor. Süreç yine ölçüm ve planlamayla başlıyor.

İlk ziyaretine gelen hastanın meme ölçümleri ve beklentileri tartışılıp gerekirse 3 boyutlu simülasyon ile kendisine gösteriliyor. İki model sözkonusu; ilki yuvarlak, ikincisi anatomik (Damla). Yuvarlak model meme üst kısmını da doldurarak destekli sütyene ihtiyaç duymaksızın dekolte bölgesini dolgun tutarken, anatomik olan memenin orijinal formuna tam olarak uyum sağlıyor. Karar verilmesi gereken ikinci değişken büyüklük. Hastanın boyu, kilosu, meme yapısı ve beklentisi bu konuda belirleyici.

Genellikle tam olarak uygun olandan bir boy büyük olanının tercih edilmesi uzun vadede ödemin azalmasıyla tamamlanan süreçte hastaları daha çok tatmin ediyor. Büyüklük açısından genel beklenti öğrenildikten sonra ameliyat sürecinde tüm olası ebatların modellerinin denenmesi ile büyüklük konusunda adeta nokta atışı yapılabiliyor. Dren dediğimiz tahliye hortumlarını kullanmadığımız bu basit operasyon hastanın üç hafta boyunca kullanacağı sutyenin takılmasıyla son buluyor ve ameliyattan sadece üç gün sonra banyo serbest. En sık merak edilen konuların ilki emzirme yeteneğiyle ilişkisi ki hiç bir risk sözkonusu değil. İkinci akla gelen kanser ilişkisinde de cevap aynı. Kansere sebep olmaz, kanseri gizlemez. Tüm bu bilgiler ışığında, meme büyütme ameliyatı olmadan mutsuz geçecek bir genç kızlık dönemini heba etmek yerine…

Yeni Blog Yazıları