Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Trans Bireylerde Meme Büyütme

Trans Bireylerde Meme Büyütme, 2021 fiyatları, Ankara Estetik Cerrah

Trans Bireylerde Meme Büyütme Ameliyatı

Tıpkı meme büyüklüğünden doğumsal ya da sonrasında gelişen sebeplerden dolayı memnun olmayan hastalar gibi trans hastalarımız da daha büyük memeye sahip olmak için kliniğimize başvurmaktadır. Kadınlık hormonu içeren ilaçlar kullanan trans hastalarımızda bir miktar meme gelişimi gözlense de genellikle bu miktar yeterli bulunmaz.

Trans hastalarımızda da meme büyütme süreci aynı şekilde yürümektedir. Hastamızın beklentisine ve vücut ölçülerine göre ilk görüşmede belirlenen ortalama protez büyüklüğüyle birlikte genellikle birkaç boy daha büyük ve daha küçük protezler de aynı şekilde yarım saat sürecek ve genel anestezi altında yapılacak ameliyata götürülür. Sizer dediğimiz deneme modelleri her iki memeye de denenerek hastanın vücut şekline ve beklentisine en uygun olan büyüklükteki protezin orijinali uygulanır.

Kendi pratiğimizde trans hastalarımıza çoğunlukla meme altı çizgiden girmek üzere kas altı plana, yuvarlak protezler uygulamaktayız. Ancak yine hastanın beklentisine göre anatomik (Damla) modelli ve sıradışı büyüklükteki protezleri de uygulayabilmekteyiz. Yarım saatlik operasyon süreci sonrasında pansuman ve sütyen uygulaması ile hastalarımız aynı gün rahatlıkla evlerine dönebilmekteler.

3 gün sonra banyo yapabilme olanağı verdiğimiz hastalardan uyguladığımız sütyeni 3 hafta boyunca kullanmaları istenmekte. Dolayısıyla iyileşme süreci oldukça kısa olup hasta günler içinde günlük hayatına rahatlıkla dönebilmekte. Kasın ve derinin gevşeyip memenin doğallaşması ise birkaç ay zaman alabilir. Bu bilgiler ışığında trans hastalarımız da tıpkı kadın hastalarımız gibi kısacık bir süre içinde istedikleri görünüme kavuşup kendilerini daha iyi hissedebilmekteler.

Meme Büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; Meme Büyütme

Yeni Blog Yazıları